Roman Owczarek od ponad 25 lat związany jest z branżą chemii budowlanej. Pracował w takich firmach jak Mapei Polska sp. z o.o. czy Atlas sp. z o.o. W Mapei wdrażał i rozwijał markę MAPEI na polskim rynku. Odpowiadał m.in. za strategię produktową i sprzedażową. W Atlasie był Doradcą Zarządu,  Dyrektorem Sprzedaży, a do jego obowiązków należało wspieranie i rozwój sił sprzedaży na rynku tradycyjnym oraz inwestycyjnym. Dodatkowo tworzył Pion Produktów i Szkoleń oraz związany z tym rozwój strategii produktowych systemów dla ceramiki, ociepleń, a także produktów gipsowych i farb.

Jednym z kierunków, które Roman Owczarek wzmacnia w Grupie Selena to działania w obszarze nowoczesnych systemów i technologii w odniesieniu do wymogów zrównoważonego budownictwa. Wykorzystuje potencjał polskiej myśli innowacyjnej z udziałem produktów własnych i zaawansowanych technologii opracowywanych w laboratoriach R&D Seleny, aby szeroko zaistnieć na międzynarodowej arenie producentów chemii budowlanej

Roman Owczarek to strateg i profesjonalista o głębokim zrozumieniu rynku budowlanego oraz długoletnim zaangażowaniu w tworzenie i rozwijanie marek. Jego wkład w branżę budowlaną jest znaczący, a jego doświadczenie i umiejętności stanowią cenny wkład w rozwój firmy Selena FM S.A.